Vinný lístek

Bílá vína

 

Neuburské pozdní sběr, Vinařství Sedlák, Velké Bílovice 0,75 l 390,-
Víno má ovocnou a květnatou vůni. To vše doprovází plná, svěří chuť s potenciálem delšího zrání. Při delším ležení se zvyšuje viskozita vína a vzroste sametový dojem v ústech. Dochuť vína je harmonická a svěží. Neuburské je srdeční záležitostí vinařství. Potěší milovníky této odrůdy a hodí se k salátům a rybím pokrmům.

Veltlínské zelené pozdní sběr, Vinařství Sedlák, Velké Bílovice 0,75 l 390,-
Víno má bohatou a ovocnou vůni s aroma limetky, ananasu a medového melounu. V chuti se prolínají zralé ovocné tóny a v delším závěru také mineralita a příjemná kyselina. Velmi dobře pitelné víno pro každý den. Ideální k lehkým pokrmům, drůbežímu masu a zeleninovým jídlům.

Ryzlink vlašskýpozdní sběr, „Březí, Ořechová hora“, Rodinné vinařství Jindřich Kadrnka, Březí 0,75 l 390,-
Ve vůni se mísí tóny jablek, zelených ořechů a směsi koření. V chuti zaujme svou výraznou kořenitostí a krémovitostí s tóny ořechů. Jde o plné, minerální víno s kořenitou a mandlovou dochutí. Ořechová hora patří mezi nejlepší polohy zdejšího regionu a Ryzlink vlašský z této vinice pak k nejlepším vínům u nás.

Riesling Qualitätswein trocken, Weingut Josef Rosch, Leivener Kostergarten, Mosel, Německo 0,75 l 590,-
Exkraktivní, plná a vysoce koncentrovaná vůně podrtrhující klasický charakter moselských vín. Harmonické květinové aroma s tóny lipového květu, zralých broskví a pampelišek. Chuť je velmi harmonická, komplexní, jemná, podpořená živou kyselinou a doteky zralých blum, mirabelek a čerstvých citrusů. Hezký zástupce z populární oblasti, který má 4,9 g zbytkového cukru.

Sauvignon Blanc „La Petite Perriére“, GuySaget, Loire AOP, Francie, Val de Loire 0,75 l 590,-
Má jasnou barvu s třpytivě zelenými okraji. Odrůdově typická, elegantní vůně s jemným bohatým aroma bílých květů, černého bezu, akátu a minerality. Středně plná a čerstvá chuť s jemným nástupem a pikantní kyselinou, podpořena ovocnými tóny broskví a liči.

Červená vína /Redwine


Frankovka pozdní sběr, Rodinné vinařství Libor Veverka, Čejkovice 0,75 l 560,-
Barva rubínově červená s odlesky do fialova. Vůně je jemně kořenitá s ovocným nádechem sušené švestky, višně v čokoládě s tóny karamelu a vanilky. Plná, jemně dřevitá chuť s kulatým tělem a harmonickými tříslovinami. Hrozny z viniční tratě Novosády. Nadprůměrné víno z Čejkovic.

Merlot výběr z hroznů, Rodinné vinařství Sedlák, Velké Bílovice 0,75 l 560,-
Má příjemné aroma sušených švestek, ostružin a borůvek, doplněné o tóny kávy, kouře a čokolády. Mohutné, plné víno s tóny marmelády z drobného černého ovoce. Harmonické třísloviny a dubové aroma dávají vínu delší závěr. Hodí se k tmavým masům, zvěřině a specialitám na grilu.

Rosé Horák pozdní sběr, Rodinné vinařství Horák, Vrbice 0,75 l 560,-
Barva vína je jiskrná, sytě jahodově růžová. Vůně je čistá, intenzivní a jemná s výraznými ovocnými tóny. V chuti je víno šťavnaté, svěží, s lehkým zbytkovým cukrem a kyselinou. V chuti najdeme celé spektrum letního ovoce.

Pinot Noir „La Petite Perrière“, GuySaget, Loire AOP, Francie, Val de Loire 0,75 l 760,-
Hluboká, rubínová barva s lehce oranžovými okraji. Vůně je typická pro PinotNoir s jemnými tóny vanilky a fialek. Chuť je hned od začátku koncentrovaná a příjemná, v dlouhém závěru s dotekem ovoce a kafru. Víno ideální k pití bez dalšího zrání, podáváme vychlazené na 13 °C.

Barón de Ley Reserva Tinto, Rioja DOP, Španělsko 0,75 l 760,-
V nose překvapí intenzivní vůně s tóny karamelu a koření. Šťavnatá, svěží, příjemná a exktraktivní chuť s opravdu dlouhým závěrem, podpořeným měkkou tříslovinou s dotekem červeného ovoce a lesních plodů. Toto víno pochází z vlastních vinic v regionu Rioja Baja. Výborně doplní pokrmy z červeného a grilovaného masa.